Zápach na vesnici


Mít uklizený a čistý dům nebo byt je asi snem každé ženy, každé hospodyňky. Znám, ale některé ženy, kterým je třeba úplně jedno, jestli doma mají nepořádek anebo je jim jedno, jestli doma mají něco pěkného a čistého. Já patřím k těm ženám, které si přejí, aby jejich domácnost, aby celé jejich bydlení, bylo opravdu krásné. Nejhorší je, když bydlíte někde na vesnici a máte kolem sebe třeba hospodářská zvířata. My právě s rodinou bydlíme na vesnici, máme jenom kočku a psa, žádná hospodářská zvířata nemáme. My jsme se sem přistěhovali, ještě když právě nikdo tady nechoval žádná hospodářská zvířata.

Na vesnici máme nová prasata.

Tady byly pouze včely, někdo choval malé králíky pro radost a psy a kočky. Tohle bylo všechno v normě, ale po šesti letech se k nám do domu vedle přestěhovala jedna rodina, která chovala pět prasat a jednu krávu. A to vám řeknu, že je to neskutečný zápach. Opravdu smrdí celý dům. A ti sousedé bydlí asi třicet metrů od nás a povím vám, že to je takový smrad, a to hlavně celé léto. Celé léto je takový pach, že se to nedá kolikrát ani vydržet. Tohle, kdybych věděla předem, tak se vůbec na tu vesnici nestěhuji.

V létě dobytek zapáchá.

Jenomže my jsme se právě stěhovali na to místo, kde právě nikdo neměl žádná veliká hospodářská zvířata, která v létě zapáchají. Jenomže takhle po pár letech se tam někdo nastěhuje. Ale řeknu vám, že žádnému sousedovi se tohle nelíbí. Dokonce už dva sousedé dali návrh na obec, že tohle je opravdu hrozné, že tady nemůžu ani dýchat, že v létě je to naprosto nedýchatelné a je to děsné. Já ještě tedy zatím se stížností počkám a přemýšlím, protože já se zkouším s paní domluvit už dopředu, jestli třeba nechce udělat nějaké opatření, aby ten dům nesmrděl a aby neotravoval ostatní domy a další obyvatelé všech domů na vesnici. Jenomže s paní bohužel není žádná domluva, takže jsem jí dala ještě týden a uvidím. Nebo jestli si také půjdu stěžovat, protože ten zápach se opravdu nedá vydržet. 

Mít uklizený a čistý dům nebo byt je asi snem každé ženy, každé hospodyňky. Znám, ale některé ženy, kterým je třeba úplně jedno, jestli doma mají nepořádek anebo je jim jedno, jestli doma mají něco pěkného a čistého. Já patřím k těm ženám, které si přejí, aby jejich domácnost, aby celé jejich bydlení, bylo opravdu krásné. Nejhorší je, když…