Za plotem je dobře


Mým údělem je stýkat se v práci neustále s nejrůznějšími lidmi. Musím s nimi jednat nepřetržitě od začátku až do konce pracovní doby a někdy ještě i po ní. A protože trávím většinu času ve městě, je jasné, že přicházím do kontaktu s lidmi pomalu všude, kam se jenom vrtnu. A zatímco jsou mezi nimi i ti, které potkávám kdykoliv rád, jsou tu i ti, kteří mě nezajímají, i ti, kdo jsou mi třeba i vysloveně nepříjemní a na obtíž.

Když tedy přijdu domů, chci mít aspoň tady klid. Aspoň tady nechci potkávat nikoho, pochopitelně kromě svých rodinných příslušníků, se kterými svůj dům sdílím a se kterými patříme k sobě. To musí pochopit každý, kdo má s lidmi co do činění. Kdo s nimi také pracuje, nebo kdo má aspoň tu smůlu, že mu cizí lidé nedají pokoj a obtěžují ho i pouhou svojí přítomností.

kreslený plot

Ale lidi, kteří s námi sdílí planetu, z této neodstraníme. A někdy je nesetřeseme, když se vtírají do naší blízkosti, ač nejsou vítaní. A když pak chceme mít od těchto pokoj, musíme prostě udělat něco, čím jim přístup k sobě znemožníme. Aspoň tam, kde na to máme právo a kde je to realizovatelné.

A tak jsem si nakonec stejně jako spousta našinců postavil kolem svého domu plot. A to rovnou plot betonový. Jistota je jistota, a když už jsem chtěl zamezit přístupu nevítaných hostů, tak aby to stálo za to. Ona totiž provázela můj betonový plot cena víc než příznivá, a když jsem zvážil všechna pro a proti, vybral jsem si ten nejhezčí z nabízených betonových plotů a nechal si jím prostě obehnat svůj pozemek.

kreslený plot

A co následovalo? V práce pochopitelně i nadále potkávám lidi, se kterými musím pracovat, ani v ulicích se často lidem nevyhnu. Ale doma mám svatý klid. Protože kdo se sem chce za mnou dostat, stane před plotem, a je jenom na mně, vpustím-li ho dál. A já si tedy vybírám. A nepouštím k sobě nikoho, kdo by mi byl na obtíž. A ti nezvaní si zkrátka nakonec jdou po svých.

Mým údělem je stýkat se v práci neustále s nejrůznějšími lidmi. Musím s nimi jednat nepřetržitě od začátku až do konce pracovní doby a někdy ještě i po ní. A protože trávím většinu času ve městě, je jasné, že přicházím do kontaktu s lidmi pomalu všude, kam se jenom vrtnu. A zatímco jsou mezi nimi…