Podlahové topení dnes zvládnete položit sami


Podlahové topení dnes dobývá svět díky moderní technologii, která umožňuje realizaci těchto projektů svépomocí. O něčem takovém snila řada kutilů již za socialismu, v té době se topení v podlaze stalo významným námětem kutilské tvorby, ovšem mělo to podstatný háček – topné potrubí se muselo pracně zalévat betonem, a jistě si dovedete představit i situaci, kdy trubka v podlaze praskla. Byt se pak proměnil ve staveniště plné prachu a hluku z pneumatických kladiv.

žena na podlaze

Dnes se ovšem na to jde jinak, namísto betonu se klade na podlahu reflexní fólie, která odráží teplo do místnosti, na ní se pokládají polystyrenové systémová desky s drážkami pro topnou hadici a jakmile je toto položeno, což je otázka jednoho nebo dvou dnů, můžete si domů pozvat instalatéra, aby zapojil hadice do rozdělovače topných okruhů a rozdělovač pak připojil k topnému zdroji, což bývá například plynový kotel nebo třeba i krb s výměníkem.

chodidla na podlaze

Na systémové desky podlahového vytápění Heatsys se opět suchou metodou bez malty a betonu pokládají cemento nebo sádro-vláknité desky, a ty jsou dostačující pro položení krycí podlahové krytiny, jako je koberec, plovoucí laminátová podlaha nebo keramická dlažba.

Pokládku a zprovoznění podlahového topení zvládnete během prodlouženého víkendu nebo tří pracovních dnů a pak už se můžete radovat z příjemného tepla v místnosti. A to je vskutku komfortní, protože prostupuje po celé ploše od podlahy ke stropu, a navíc si můžete dovolit i v zimě vyzout pantofle a svléknout ponožky a chodit po bytě naboso. Teplo na bosá chodidla je dokonalý antistres a dokonce se tím stimulují reflexní plošky na chodidlech, které energeticky pomocí meridiánů propojují chodidla s vnitřními orgány, což je také princip reflexních masáží. A o účinnosti reflexologie na posílení lidského zdraví nepochybují ani současní lékaři a vědečtí pracovníci.

Podlahové topení dnes dobývá svět díky moderní technologii, která umožňuje realizaci těchto projektů svépomocí. O něčem takovém snila řada kutilů již za socialismu, v té době se topení v podlaze stalo významným námětem kutilské tvorby, ovšem mělo to podstatný háček – topné potrubí se muselo pracně zalévat betonem, a jistě si dovedete představit i situaci,…