Jak ukotvit komplikované zateplení a obklady fasády


Líbí se vám retro styl a dáváte přednost přírodnímu http://www.infokrnov.cz/cs/zajimavosti-krnov/priroda/34-prirodni-pamatky vzhledu fasád rodinných domů? Bydlíte v horské oblasti, kde se dobře ujímá právě dřevěný obklad, pod nímž by mohlo být zateplení z fasádního polystyrenu? Takovéto odvážné řešení však bylo ještě před pár desítkami let obtížně realizovatelné. Bylo tedy například téměř nemožné obložit starý škaredý cihlový domek dřevem a současně jej zateplit minerální vatou nebo fasádním polystyrenem o tloušťce izolační vrstvy 140 mm. Toto už dnes možné je. Dnes si můžete dovolit obložit stavbu provětrávanou fasádou, a to zcela bezpečně a spolehlivě. To vše díky kotvení provětrávané fasády a všech potřebných prvků izolačního systému pomocí injektážních kotev Spiral Anksys. Co si pod tím představit?

dům před rekonstrukcí

Injektážní kotvy Spiral Anksys jsou duté válce z pozinkované síťoviny, které se provléknou všemi vrstvami obkladového materiálu, aby se pevně ukotvily v jakémkoli stavebním materiálu dotyčného objektu – v cihle, tvárnicích, dřevu atd. Tímto způsobem tedy můžete pokládat na vnější opláštění budovy například vrstvu polystyrenu a na něj dřevěné latě pro montáž finálního dřevěného obkladu. Váš dům tak získá nejen důkladnou zateplovací vrstvu, ale i překrásný vzhled díky dřevěnému masivu. Ten pak opatříte vhodným lazurovacím lakem a až k vám zavítají na návštěvu vaši přátelé, kteří znali stav objektu v původním stavu, budou jistě příjemně překvapeni a možná, že budou chtít něco podobného také mít.

horská chata

Kotvicí systém Spiral Anksys je revoluční technologie, která umožňuje zcela bezpečně a spolehlivě kotvit takřka cokoli vás napadne na stávající zdivo a omítku jakékoli budovy. Můžete tímto způsobem zateplit a zkrášlit staré zděné domy, dřevostavby včetně mobilních domů, rekreační chaty, činžovní a bytové domy, panelové domy a další zástavbu. Životnost kotev Spiral Anksys dosahuje mnoha desítek let v jakýchkoli povětrnostních podmínkách.

Líbí se vám retro styl a dáváte přednost přírodnímu http://www.infokrnov.cz/cs/zajimavosti-krnov/priroda/34-prirodni-pamatky vzhledu fasád rodinných domů? Bydlíte v horské oblasti, kde se dobře ujímá právě dřevěný obklad, pod nímž by mohlo být zateplení z fasádního polystyrenu? Takovéto odvážné řešení však bylo ještě před pár desítkami let obtížně realizovatelné. Bylo tedy například téměř nemožné obložit starý škaredý cihlový…