Využijte výhodné polohy Českých Budějovic


Z některých měst České republiky je to poměrně daleko k přírodním krásám a lidé musí strávit mnoho času, než se tam dopraví. Kupříkladu chcete-li z Opavy vyrazit do Jeseníků, obnáší to přibližně hodinu jízdy autem na vzdálenost více než sedmdesáti kilometrů. Pak jsou ovšem i města, odkud můžete vyrazit všemi směry třeba jen na kole, a pokaždé již během několika minut začnete vnímat podmanivou krásu okolních přírodních scenérií. Takové jsou i České Budějovice. Nachází se ve velmi výhodné poloze a vy pouze využíváte této výhody k tomu, abyste tu načerpali dostatek sil a energie z okolního prostředí.

zámek Hluboká nad Vltavou

Třeboňsko – máte-li zájem o pohodovou cykloturistiku, vydejte se z Českých Budějovic na Třeboňsko. Stačí ujet na kole vzdálenost několika kilometrů z budějovického centra do Rudolfova a Lišova a již od Štěpánovic začnete vnímat podmanivou krásu Třeboňské pánve s mnoha rybníky, umělými stokami, říčkami a potoky. Třeboňsko je chráněnou krajinnou oblastí a kdybychom chtěli vyjmenovat všechna zajímavá místa, nestačilo by na to ani deset stránek textu.

Českokrumlovsko a Blanský les – tato oblast je velice atraktivní pro vodáky, cyklisty i pěší turisty. Doporučujeme si na tato místa rezervovat alespoň čtyři dny, abyste si tu užili krásu říčního toku Vltavy, pohoří Blanský les s úchvatnými vyhlídkami do krajiny, a okolí Lipenské přehrady.

zámek Český Krumlov

Hluboká nad Vltavou – jedna z nejkrásnějších romantických staveb v novogotickém slohu oslovuje statisíce turistů, kteří do těchto míst zavítají v průběhu letní turistické sezóny. Vy se na Hlubokou můžete vypravit na kole přímo z penzionu v Českých Budějovicích levně https://www.penzionurudolfa.cz/ a rychle. Trasa je dlouhá pouze deset kilometrů a vede po rovině. Je vhodná i pro rodiny s malými dětmi.

Letiště Hosín – máte-li zájem o vyhlídkové lety horkovzdušným balónem nebo sportovním letounem, letiště Hosín je vám plně k dispozici. Najdete jej nedaleko Hluboké nad Vltavou, asi tři kilometry východním směrem. Na letišti je k dispozici i občerstvení a výlet tímto směrem můžete absolvovat cestou k hlubockému zámku.

Z některých měst České republiky je to poměrně daleko k přírodním krásám a lidé musí strávit mnoho času, než se tam dopraví. Kupříkladu chcete-li z Opavy vyrazit do Jeseníků, obnáší to přibližně hodinu jízdy autem na vzdálenost více než sedmdesáti kilometrů. Pak jsou ovšem i města, odkud můžete vyrazit všemi směry třeba jen na kole,…