Čeká vás svatba?


Letošní svatební sezona je v plném proudu, ale to neznamená, že když se berete až další rok, že máte teď klid od veškerého zařizování. Je to přesně naopak. Pokud vám nestačí obřad na radnici a oběd v restauraci, ale chcete pořádnou svatbu se vším všudy, nezbývá vám nic jiného, než začít s přípravami rok dopředu. Velice populární jsou poslední dobou zahradní sály a svatební stodoly, které najdete po celé republice. Každý má nějakou představu o své svatbě, a mnoho lidí si zamilovalo jižní Moravu. Je tu jedinečný folklor, srdeční lidé, a hlavně skvělé víno a krásná příroda. Chcete mít svatbu právě tady? Pak vás asi bude zajímat, jaká jsou tu místa na svatbu – jižní Morava vám jich nabídne plno.

novomanželé vinice

Některé svatby probíhají v rodinných penzionech, protože kdo tu nemá svůj vinný sklípek, jako by nebyl. Je příjemné si posedět v chladném sklípku u skleničky něčeho dobrého. Mnoho párů má svatbu dokonce i přímo na vinici, protože svatba pod širým nebem má také něco do sebe. Jediný problém i této varianty je počasí, pak je pro jistotu lepší mít připravený třeba party stan pro případ, že by se počasí nemuselo vydařit.

svatební tabule

Na jižní Moravě sice řádilo před třemi lety tornádo, ale na většině míst byste to ani nepoznali. Vinice se opět prohýbají pod množstvím bobulí, vinaři začínají sklízet první odrůdy a v sudech čekají první litry nápoje, který ochutnáme už za pár týdnů. Ano, jde o burčák. I ten si na svatbě můžete dát, pokud ji budete mít zrovna v burčákové sezoně.

Mnoho penzionů a hotelů nabízí i programy pro hosty, a pokud se zdržíte po svatbě do druhého dne, můžete svatbu pojmout třeba i jako výlet po okolí a vy i vaši hosté tak můžete poznat místa, která jste zatím ještě nestihli navštívit. Udělejte svou svatbu jinak než ostatní, a hlavně si své vysněné místo na svatbu zarezervujte včas – o netradiční místa je opravdu zájem.

Letošní svatební sezona je v plném proudu, ale to neznamená, že když se berete až další rok, že máte teď klid od veškerého zařizování. Je to přesně naopak. Pokud vám nestačí obřad na radnici a oběd v restauraci, ale chcete pořádnou svatbu se vším všudy, nezbývá vám nic jiného, než začít s přípravami rok dopředu.…