Řada GRACO ST

Vysokotlaké airless stříkací stroje s elektromotorem 220 V

Řada GRACO ST je základní řadou mobilních profesionálních vysokotlakých airless stříkacích strojů GRACO s elektromotory 220 V. Jsou určeny pro běžné malířské a lakýrnické práce nebo dostřiky malého rozsahu. Dokáží účinně zpracovávat a stříkat základní druhy vodouředitelných i syntetických barev, laků, penetrací, mořidel atd. Díky promyšlené konstrukci a nízké hmotnosti jsou velmi mobilní a skladné. Doporučujeme je jednotlivcům a malým firmám.


Přehled prodávaných modelů ST

Model
GRACO
Obj.č.PodvozekCelková
hmotnost
stroje
[kg]
Max.
výkon
motoru
[kW]
Max.
výkon
čerpadla
[l/min.]
Max.
tlak

[bar]
Max.
tryska

["]
Max.
délka
hadic
[m]
390 ST KA254-9684-nohý140,901,82250,01930


Jednotlivé modely obrazem

390 ST KA
GRACO ST 390


Obecný popis strojů

Konstrukce stroje. Stroj je konstruován na 4-nohém podvozku s robustním držadlem tak, aby celková hmotnost byla co nejnižší, stroj se dal velmi snadno přenášet, převážet nebo skladovat (aby nezabíral místo) a aby všechny části byly snadno dostupné pro obsluhu i údržbu.

Elektromotor. Elektromotor je stejnosměrný, uhlíkový. Chlazení za provozu zajišťuje vnější vrtule pod zadním krytem.

Čerpadlo. Čerpadlo je pístové, dvojčinné (saje a vytlačuje zároveň v obou směrech pohybu), ventily kuličkové. Malé dosedací plošky kuličkových ventilů zabraňují zanášení materiálem a tím jejich nedovírání. Vnitřní povrchová úprava Chromex je vysoce chemicky odolná vůči běžným ředidlům.

Sání. Sání materiálu probíhá pomocí pružné plně otočné (360 st.) hadice se sacím košem. To dovoluje čerpat materiál pohodlně z různě velkých nádob mimo stroj a neušpinit jej. Nový systém připojení sací trubky QuickAccess umožňuje její snadnou demontáž bez speciálního nářadí a snadné čištění + údržbu.

Tlak. Regulace tlaku se provádí pomocí otáčení hlavice tlakového čidla v požadovaném směru. Velký ručičkový manometr umožňuje obsluze mít dokonalý přehled o aktuálním tlaku materiálu ve stroji.

Filtrace. Filtrace materiálu je dvoustupňová: 1. sací koš a 2. pistolový filtr v rukojeti pistole. Přístrojový filtr není součástí stroje.

Základní výbava stroje. Základní výbava zahrnuje 1x hadici, 1x pistoli s tryskou, 1x mazací olej a základní sadu nářadí pro běžnou údržbu.


Moudré rady zkušených

S těmito stroji není možno stříkat abrazivní materiály, které v sobě obsahují pevné (abrazivní) složky např. písek nebo vodní sklo (vápenné nebo silikátové materiály) nebo nedostatečně rozdrcené částice (známý neduh všech "levných" materiálů určených výhradně jen pro ruční nanášení).

Abyste se nedostali do zbytečných potíží, vyžadujte vždy od vašich dodavatelů technické listy ke každému materiálu, se kterým budete mít stříkat. Musí v nich být výslovně uvedeno, že jsou vhodné pro stříkání airless pístovými systémy.

Vhodnou prevencí, jak předejít poškození pístu čerpadla potažmo stroje, je také mechanické procezení materiálu přes punčochu nebo síťku ještě před nasátím do stroje.


Jak si stroj pořídit

Stroj si u nás můžete pořídit buďto za hotové, nebo na fakturu se splatností s tím, že do doby plného uhrazení faktury zůstává stroj naším majetkem v naší prodejně.

Nedílnou součástí ceny stroje je odborné zaškolení obsluhy. Za úplatu provádíme opakované přeškolení obsluhy, pokud dojde např. k výměně zaměstnanců.

Leasing patří k často využívaným formám pořízování strojů. V tomto směru už dlouhodobě aktivně spolupracujeme se společností AGRO LEASING J. Hradec s.r.o., která nabízí našim klientům exkluzivní podmínky.


Platné záruky a zajištění autorizovaného servisu

Záruka na elektromotor. Záruka na elektromotor je platná po dobu 3 let od pořízení stroje, pokud jsou dodrženy řádné záruční podmínky tj. povinná bezplatná prohlídka stroje 1x ročně v autorizovaném servisním středisku GRACO. Každý stroj má vlastní servisní knížku, jakou má např. vaše auto, kde jsou pečlivě značeny provedené prohlídky.

Naše autorizované servisní středisko GRACOS pro vás zajistí komplexní služby vč. záručního a pozáručního servisu. Záruční prohlídky a servis provádíme v našem servisním středisku v Ostravě-Koblově.

Mobilní servis je nadstandardní službou za úplatu. Náš mobilní technik přijede po dohodě řešit závadu nebo standardní garanční či preventivní prohlídku stroje za vámi na firmu nebo na zakázku.


Reference ze skutečné praxe

Informujte se o vybraných strojích přímo u našich stálých klientů. Zjistěte si, komu stroje slouží z těch, které můžete znát. Zeptejte se na jejich zkušenosti.© 2004 - 2014 GRACOS | Adresa: Antošovická 313, 711 00 Ostrava - Koblov | Otevřeno PO - PÁ: 7.30 - 16.00 hod.
Tel./fax: (+420) 596 239 445 | Servisní linka: (+420) 608 808 665 | E-mail: info@gracos.cz | Web: www.gracos.cz